Život na dedine alebo v meste?

Prejsť na článok

Táto otázka je aktuálna najmä vtedy, ak pracujete a bývate v hlavnom meste, prípadne v našich väčších mestách. Uvažovať vás o nej donúti trh s nehnuteľnosťami. Predsa len, domček v satelite alebo v dedine pri meste je lacnejší. 


Ak je vašou túžbou bývať na dedine, nie je čo riešiť. Dilema príde, ak pracujete v meste a musíte denne dochádzať. Niekde to nie je problém, v meste ste do dvadsiatich minút, v síce možno zhustenej premávke, ale stále neviete, čo je to zápcha. Ako však veľmi dobre vieme, vo väčších mestách nás takáto idylka nečaká. Hodina do práce, hodina z práce – to je ten znesiteľnejší príklad. A nie je to len o dopravných zápchach. V satelitoch chýba občianska vybavenosť, ktorá by zohľadňovala vaše potreby. Zubára, všeobecného doktora alebo škôlku či jasle by ste v niektorých satelitoch márne hľadali a ak, tak doktor zavíta do najbližšej dediny len na dva dni v týždni a zubárka len každý štvrtok. Preto je dobré hľadať si bývanie síce na dedine, ale s dobrou vybavenosťou. Niektoré zastupiteľstvá sa chopili šance a snažia sa vytvoriť vhodné podmienky pre prisťahovalcov. 

Vašou jedinou motiváciou odchodu na vidiek alebo do satelitného mestečka by nemala byť len cena nehnuteľnosti. Čakalo by vás len prespávanie vo vlastnom domčeku, starosti o pozemok a izolácia. Všetko je predsa v meste. Ak však chcete bývať na vidieku a neprekáža vám cestovanie do mesta, choďte do toho. Do práce predsa nemusíte chodiť len autom, veľa dedín má s mestom vlakové a autobusové spojenie. Ak si nájdete dedinu so škôlkou a školou, sami zistíte, či sa vám oplatí nosiť deti do mesta, alebo nie. V okolí Bratislavy by mala byť do dvoch rokov dokončená rýchlostná cesta, aj to by malo pomôcť doprave. A okrem toho, ak bývate v hlavnom meste na Dolných Honoch a pracujete na Patrónke, počítajte s hodinovou cestou do práce aj s prestupom. A pritom ste v meste. 

Áno, v meste máte všetko po ruke, túžba po pokojnom živote medzi kvetmi a stromami však ponúka pohodu, akú v meste len ťažko nájdete. Ak viete, že chcete žiť v takomto prostredí, túto túžbu nenaplní obchodný dom pár minút od vášho bytu. Je to len vec toho čo chcete a čo radi vymeníte za pohodlie, ktoré ponúka mesto. Nebudeme vám vymenúvať klady a zápory mesta a dediny, sú to príklady, ktoré sú zovšeobecnené a niekedy tlačené do extrému. K vášmu rozhodnutiu vás aj tak dovedie výška možného úveru, to, či chcete mať okolo seba pokojné vidiecke prostredie alebo žijete aktívnym mestským životom a aj to, či máte rodinu a aké majú nároky na bývanie jej členovia. 

V našej ponuke nájdete informácie o príjemnom vidieckom projekte len 20 kilometrov od Bratislavy, Hubice dvory. Nájdete v ňom pozemky, ktoré sú dostatočne veľké na peknú záhradu, domy s veľkorysým riešením s možnosťou spájania a delenia izieb tak, ako to potrebujete. Pozriete si to, niekoľko domov je ešte voľných.

01.10.2018

Nepremeškajte top ponuky

Získajte najnovšie správy a zaujímavé ponuky a nehnuteľnosti

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií