Vychutnajte si život v meste, buďte jeho súčasťou

Prejsť na článok

Ak ste zažili rušnú atmosféru newyorského Time Square na Manhattane, čulý zhon na Picadilly Circus v Londýne či užívali pohostinnosť supermoderných hotelov v Pekingu, a chceli by ste z toho všetkého mať kúsok aj v Bratislave, nájdete to v jedinej štvrti. V oblasti Mlynských nív, v ktorej momentálne prebieha najrozsiahlejší developérsky boom na Slovensku a kde vzniká nová moderná štvrť s koncentráciou výškových budov a biznis komplexov. Nový bratislavský downtown.

Čo znamená downtown?

Tento výraz k nám prišiel z anglosaských krajín a označuje mestskú štvrť, väčšinou v tesnom susedstve s historickým centrom mesta. Vo väčšine miest downtown znamená veľkú koncentráciu obyvateľstva, ale aj pracujúcich a návštevníkov mesta. Je to štvrť pulzujúca životom a práve ona vytvára charakter mesta. Dominujú jej rezidenčné a administratívne funkcie, avšak stáva sa aj domovom množstva kultúrnych, komerčných, aj verejných inštitúcií. Skrátka, ide o prestížnu adresu, s obyvateľstvom prevažne vyšších sociálnych vrstiev a s prvotriednymi službami od výmyslu sveta doslova pod nosom.

Bratislava si zaslúži centrum na svetovej úrovni

Aj Bratislava, rovnako ako New York či Londýn, si zaslúži svoje moderné centrum. Presne pre tých obyvateľov, ktorí milujú mesto, jeho vôňu, atmosféru, zvuky, každodenné príbehy, jeho dynamický život.  Bratislavský downtown – ak budete bývať alebo pracovať v tejto štvrti, nájdete tu takmer všetko. Od bežných bytov až po luxusné, od maličkých štýlových kaviarničiek až po extra nóbl reštaurácie, od divadiel, kultúrnych stánkov, parkov a prechádzok po nábreží Dunaja až po desaťtisíce metrov štvorcových obchodov ponúkajúcich najznámejšie svetové alebo inovatívne slovenské značky.

Downtown – to nie sú len mrakodrapy

V tejto štvrti je koncentrácia dynamicky, kozmopolitne zmýšľajúcich obyvateľov, ktorí tvoria charakter mesta. Mnohí z nich cibrili svoj vkus a svetonázor v najrušnejších centrách svetových metropol a odtiaľ si priniesli nielen  bohaté pracovné skúsenosti, ale aj jasne vyhranený štýl a vysoké nároky na štandard bývania. Nie každému je preto po chuti bývanie na 25-tom podlaží výškovej budovy, kde nemáte šancu tušiť, kto je vašim susedom. Aj v downtowne fungujú komunity, potreba socializácie a ľudskej blízkosti. Práve preto majú v novovznikajúcej bratislavskej štvrti šancu aj projekty, ktoré dokážu ponúknuť maximálny komfort bývania v menej podlažných budovách.

Luxusné bývanie aj pre tých, čo nechcú ísť s davom

Namiesto výhľadov z 25.teho podlažia ponúknu tieto menej podlažné rezidencie iné podstatné benefity. Napríklad industriálny charakter interiérov s vysokými stropmi blízkymi mestskému loftovému bývaniu, kde sa nikdy necítite stiesnene a vďaka veľkým oknám sa do interiéru dostáva obdivuhodné množstvo denného svetla. Otvorený priestor predurčený na to, aby v ňom vynikol vkus a individualita jeho obyvateľov. Alebo servis ako v päťhviezdičkovom hoteli. Ale napríklad aj oddychovú zelenú strechu určenú výhradne rezidentom projektu, čo je v rámci Bratislavy jedinečné riešenie. Takéto luxusné bývanie s vysokými stropmi v modernom centre mesta ponúka napríklad nový projekt Apollo Residence.

www.apolloresidence.sk

04.06.2019

Nepremeškajte top ponuky

Získajte najnovšie správy a zaujímavé ponuky a nehnuteľnosti

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií