Radosť žiť v centre mesta

Prejsť na článok

Domov nie je miesto, kam chodíme len prespávať. Doma sme tam, kde máme zázemie. Kde sa stretávame s priateľmi. Kde je priestor na to, aby sme si s rodinou užili každú chvíľu. Kde si vieme vytvoriť dostatok času na všetko, čo máme radi. Kde žijeme s radosťou. Doma sme v srdci Bratislavy.

 

Hovorí sa, že práve čas je hodnotou, ktorú si moderný, uponáhľaný, mestský človek začína vážiť čoraz viac. Každý máme totiž k dispozícii iba 24 hodín denne, a je teda prirodzené, že ak “zabijeme” dve až tri hodiny denne iba presúvaním sa v aute, ten čas nám potom chýba. Aj preto, po boome bývania v satelitných mestečkách blízko nášho hlavného mesta nastáva trend opačný, kedy sa rodiny vracajú späť do mesta. No modernému mestskému človeku už ani zďaleka nevyhovuje štandard bývania mestských sídlisk. Hľadá pre svoju rodinu viac metrov štvorcových. Vyšší technologický štandard. Lepšie vybavenie domácnosti. Ale aj priestor na relax. Jednoducho, moderný mestský komfort. Presne taký, aký mu vedia ponúknuť nové developerské projekty vznikajúce v modernom centre Bratislavy, v okolí Mlynských nív. A aj keď niektoré z týchto nových projektov už stihli získať nálepku nedostupného luxusného bývania, v realite je to inak a väčšina bytov je určená práve tej veľkej skupine obyvateľstva, ktorá si chce užiť život v meste spoločne so svojou rodinou.

 

Mestské bývanie budúcnosti

Jedným z takýchto mimoriadnych projektov, ktorý zmení tvár Bratislavy, je aj Ister Tower. Tento projekt premení veľký nezastavaný priestor na juhovýchodnom okraji tzv. Zóny Chalupkova, na nároží Landererovej a Košickej ulice, na uzavretý mestský funkčný blok s rezidenčným bývaním, administratívnou časťou, moderným hotelom a verejným parkom s detským ihriskom a námestím s fontánou. Ister Tower bude pozostávať z dominantnej rezidenčnej veže s výškou 102 metrov a 33 podlažiami,  administratívnej budovy a budovy apartmánového hotela. Ister Tower, ako jeden z mála projektov tohto druhu, vsádza na vytvorenie dostupného mestského rodinného bývania, a preto v rezidenčnej budove nájdete väčšinou 3-izbové až 4-izbové byty s terasami. Praktické, no metrami štvorcovými veľkorysé byty ocenia najmä rodiny hľadajúce moderné mestské bývanie na najvyššej technologickej úrovni, avšak za ceny porovnateľné napríklad s cenou menšieho domu na periférii Bratislavy či v okolitých satelitoch.  Čerešničkou rezidenčnej veže, ktorú ocenia prevažne najnáročnejší záujemcovia o bývanie v novom centre Bratislavy,  budú lukratívne high-tech mezonety na najvyšších podlažiach, s panoramatickými výhľadmi na dominanty Bratislavy. Parkovanie k bytom je riešené výlučne v podzemí. Výhodou pre obyvateľov bude aj hotel, ktorý je súčasťou projektu. Zámerom developera je vytvoriť symbiózu medzi rezidenčnou vežou a službami päťhviezdičkového hotela, z čoho budú profitovať práve rezidenti. S projektom Ister Tower tak prichádza do ponuky bývania v Bratislave viac ako 400 bytov a apartmánov s veľkorysým uzavretým funkčným vnútroblokom plným zelene, relaxačných zón a priestoru na aktívny oddych v exteriéri. Bez rozpakov sa teda dá povedať, že celý projekt nastavuje kvalitatívny štandard moderného mestského bývania v Bratislave.

 

V centre diania

Bývanie v modernom centre Bratislavy prináša so sebou benefity bývania vysokého životného štandardu. Je to štvrť pulzujúca životom. Ťažiskovým bodom tejto lokality je najmä komplexná infraštruktúra a vybavenosť. Nákupné centrá, reštaurácie, služby či obchody svetoznámych značiek, služby najvyššej úrovne – a to všetko v bezprostrednom okolí, pár krokov od domu. Základné školy, stredné školy, škôlky tiež nie sú ďaleko a dostupné sú do pár minút pešo. Rovnako aj zdravotné strediská, súkromné zdravotné ambulancie, športoviská. Novovznikajúcemu modernému centru Bratislavy dominujú rezidenčné a administratívne funkcie, avšak stáva sa aj domovom množstva kultúrnych, komerčných, aj verejných inštitúcií. Skrátka, ide o prestížnu adresu. No aby sme v tom mali celkom jasno – bývanie v modernom centre určite nie je len pre vybranú, úzku skupinku prémiových záujemcov, ba práve naopak. Táto lokalita sa stáva domovom veľmi širokej skupiny obyvateľov prevažne strednej a vyššej sociálnej vrstvy. Jednoducho, v tejto štvrti vzniká koncentrácia dynamicky, kozmopolitne zmýšľajúcich obyvateľov, ktorých komunita vytvára moderný charakter Bratislavy.

 

Radosť zo života

Na rozdiel od bývania v satelitnom mestečku alebo na typickom mestskom sídlisku, tu nie ste doma len medzi štyrmi stenami svojho bytu. Ste doma priamo v srdci Bratislavy, tak si to užite! Výjdite von a nechajte sa okúzliť uzavretou zelenou relaxačnou zónou vnútrobloku. V projekte Ister Tower je vyše 50 000 m2 parkovej zelene, zelených striech a promenád so stromoradiami, kde bude možné relaxovať, športovo sa vyžiť na športoviskách, bicyklovať na novovybudovaných cyklotrasách. Ponorte sa do melódií, pôvabu tanca či dychberúcich hereckých výkonov v Slovenskom národnom divadle, ktorého budovu máte od domu doslova cez cestu. Kráčajte po stopách histórie, odhaľujte výnimočnosť súčasnosti, spoznávajte svoje korene. Všetky významné múzeá, galérie, pamätné miesta a historické pamiatky mesta máte pár krokov od domu. Alebo len tak relaxujte v niektorej z kaviarničiek na nábreží Dunaja, kam zájdete pomaly v papučkách. Jednoducho, tu sa vaša rodina stane súčasťou komunity a inšpirujúcej kultúry nového moderného centra Bratislavy.

 

 

Viac informácií:

www.istertower.com

článok bol publikovaný v magazíne Cafe News 09/2019

02.12.2019

Nepremeškajte top ponuky

Získajte najnovšie správy a zaujímavé ponuky a nehnuteľnosti

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií