Pripravte svoj byt na úspešný predaj

Prejsť na článok

Iste, všetci chceme predať svoje nehnuteľnosti za najvyššiu cenu. Snažíme sa premýšľať racionálne, čo určite nie je na škodu, ak do toho zamiešate aj trochu emócií v podobe príjemnej atmosféry, vaše šance na predaj za vami určenú cenu sú oveľa reálnejšie. To, v akej lokalite je váš byt, to už nezmeníte. Ako vyzerá bytový dom a vchod, to ste mohli ovplyvniť na domových schôdzach. Takže, ideme predávať. 


Pred každou obhliadkou poupratujte. To, že máte veľa práce a nestíhate, síce každý pochopí, ale na možného kupujúceho to dojem neurobí. Dajte však pozor, aby nebol byt príliš sterilný, ide najmä o to, aby bol čistý ale aby bolo jasné, že v ňom niekto žije.

Je najvyšší čas doplniť vypadanú špárovačku medzi kachličkami a v dlažbe, priskrutkovať odstávajúce lišty, vygumovať šmuhy od rúk okolo vypínačov a vymeniť vypálené žiarovky. Sú typy kupujúcich, ktorí si všimnú aj tie najmenšie detaily. Nie je to drahé a stojí to za to. 

Bytový textil zvoľte v svetlých farbách. Závesy, koberčeky, poťahy na posteľ alebo kreslo, vankúšiky. Ťažké závesy vymeňte za ľahké materiály, odolajte lesklým farbám. To všetko dodá vášmu bytu viac svetla a vzdušnosti. Čokoľvek, čo zaváňa akýmkoľvek skladiskom v rohu izby pretrieďte a odložte, opticky si tým zväčšíte priestor. 

Kúpeľňa a toaleta by mali žiariť čistotou a poriadkom. Ak je to potrebné, okolo umývadla a vane zrepasujte silikónové tesnenie, určite poznáte v okolí pár šikovných rúk, ktoré vám s tým pomôžu. Tak isto vydrhnite vodný kameň a rozhodne utesnite kvapkajúce kohútiky. Ak vám s tým nemá kto pomôcť, oplatí sa využiť službu Hodinový manžel. Nezruinuje vás to a je to urobené za jedno popoludnie. 

Kvety. Nezabudnite na kvety. Pekné, svieže a zelené. Aj keby ste si ich mali požičať od susedov

01.10.2018

Nepremeškajte top ponuky

Získajte najnovšie správy a zaujímavé ponuky a nehnuteľnosti

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií