Ako si vybrať makléra

Prejsť na článok

Ak sa rozhodnete predať nehnuteľnosť s pomocou makléra, budete to mať jednoduchšie. Pravda, ak si vyberiete profesionála, ktorý vám poskytne kompletný servis a služby na úrovni, ktorá zodpovedá jeho provízii. A práve tu môžeme začať. 


Provízia a predajná cena 
Stále si väčšina ľudí vyberá makléra podľa výšky provízie. Iste, je to dôležitá a nie zanedbateľná položka, dôležitejšie však je, čo všetko vám za ňu maklér ponúkne. Právny servis je dnes samozrejmosťou, organizovanie obhliadok tak isto, podľa čoho sa teda rozhodnúť? Určite nie podľa výšky predajnej ceny. Neplatí žiadna priama úmernosť typu vyššia predajná cena, väčšia spokojnosť. Ak to maklér prestrelí len preto, aby ste boli spokojní, môže sa vám ľahko stať, že sa vaša nehnuteľnosť stane trvalkou v ponukách a vás čaká zdĺhavý predaj. Tak isto sa netreba uspokojiť s maklérom, ktorý pôjde silou mocou pod cenu, len aby sato rýchlo predalo, on dostal províziu a vy môžete špekulovať o tom, koľko ste vlastne na predaji stratili. Tak podľa čoho ho vybrať?
 
Referencie 
Niet nad dobré skúsenosti vašich známych. Aj keď, aj tie treba trošku selektovať. Nie všetci totiž priznajú, že si nevybrali práve najlepšie, prípadne im ich maklér neposkytol dostatočné služby, pretože ani nevedeli, že na ne majú nárok. Poriadne sa na makléra vašich známych povypytujte, bude to také malé zahrievacie kolo pred stretnutím so samotným maklérom. Veľa napovie aj jeho internetová stránka, alebo stránka spoločnosti, pre ktorú pracuje. No a tiež počet a typ ponúk v jeho portfóliu. 

Stretnutie 
Dohodli ste sa, maklér prišiel. Prišiel na čas a je vám k dispozícii. Profesionál si najprv poriadne pozrie vašu nehnuteľnosť, až potom začnete riešiť cenu. Vy poviete svoju predstavu a jeho úlohou je zreálniť vaše očakávania. To, že nechce ponúkať vašu nehnuteľnosť za vami stanovenú cenu vôbec neznamená, že je to zlý maklér. Práve naopak. Nepotrebuje si robiť meno veľkým množstvom ponúk, ide mu o to, aby skutočne vašu nehnuteľnosť predal za čo najreálnejšiu cenu v danom čase a za momentálnych okolností. Navrhne vám počiatočnú stratégiu, plán B a C. Venuje vám dostatok času, odpovie na vaše otázky. Tými by ste určite nemali šetriť. Dohodnúť si treba všetko. 

Fotky, videá, prezentácia a exkluzivita 
Profesionál sa zamyslí nad tým, čo všetko môžete pre vašu nehnuteľnosť urobiť, aby bola pri obhliadkach čo najpríjemnejšia. Dá sato urobiť drobnými opravami, kvetmi, presvetlením interiéru…nechajte si poradiť. Ide aj o to, aby vaša nehnuteľnosť urobila na obhliadajúcich čo najlepší dojem. Určite sa nenechajte dotlačiť do nákladných rekonštrukcií a zásadných zmien. Investícia sa vám vôbec nemusí vrátiť. Keď už je nehnuteľnosť pripravená na predaj, je pripravená na fotenie alebo video. Niektorí makléri urobia veľa pekných fotografií, iní točia aj video. To, že ten váš video nerobí neznamená, že mu na predaji nezáleží. Nie všetky weby realitných kancelárií to technicky umožňujú a okrem toho, ešte stále potenciálny kupujúci oceňujú viac fotografií ako jedno video. 

Exkluzivita 
Nuž, makléri sa snažia dostať k uzavretiu exkluzívnej zmluvy o predaji vašej nehnuteľnosti. Je to celkom pochopiteľné, ale nie je to jediná možnosť. Opýtajte sa vášho makléra na to, čo vám ponúkne v prípade exkluzívnej a neexkluzívnej zmluvy o sprostredkovaní predaja. Najväčší rozdiel by mal byť v službách. Ten rozdiel by nemal byť len v tom, že v prípade neexkluzivity sa môžete zastupovať aj sami, prípadne sa zveriť inej kancelárii resp. maklérovi. Väčšinou je najlepšie uzavrieť síce exkluzívnu, ale časovo obmedzenú zmluvu o sprostredkovaní. Váš maklér dostane šancu ukázať, čo v ňom je, ak sato nepodarí v dohodnutom limite, máte možnosť predávať prostredníctvom ďalších. Argument…“Toto v našej kancelárii nerobíme“, by vás nemal zaujímať. Flexibilita je znakom dobrého makléra. A okrem toho, nie každá nehnuteľnosť sa hodí na exkluzívny predaj, správna je len tá, o ktorej je maklér presvedčený, že ju rýchlo predá. Zmluvu o sprostredkovaní si poriadne prečítajte, nebojte sa doplňujúcich bodov a ak sa vám váš maklér nemá záujem venovať bod po bode, nič nepodpisujte. Dajte si načas, stojí to za to.

01.10.2018

Nepremeškajte top ponuky

Získajte najnovšie správy a zaujímavé ponuky a nehnuteľnosti

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií